W dniu 29 maja 2018 w Zespole Szkół im. S. Wyspiańskiego w Waganowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej OMNIBUS dla klas trzecich szkół podstawowych.

Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania z różnych dziedzin nauki i sztuki oraz z kategorii niespodzianka. Wszyscy reprezentanci szkół prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Nasza szkoła zgłosiła na konkurs trzy delegacje z klas: III a, III b, III d. Konkurowaliśmy z uczniami szkół z Prandocina, Smrokowa i Waganowic.

Konkurs wygrała klasa III b (Szymon Małek, Iga Mrajca, Antoni Żaba)  ze Szkoły Podstawowej w Słomnikach! Brawo! Trzecie  klasa III d (Piotr Filipowicz, Roxana Mikołajczyk, Piotr Pieszczek).

W czasie przeliczania przez jury zdobytych przez uczniów punktów odbywała się ciekawa zabawa w odgadywanie. Każdy uczeń otrzymał opaskę z nieznanym sobie wyrazem, który miał sam odgadnąć zadając pytania kolegom patrzącym na niego. Zabawa była świetna i wesoła, gdy odkrywało się, że „Jestem komputerem albo linijką albo książką albo krzesłem albo dziennikiem albo nauczycielem albo…”.

Po zakończeniu zabawy pani dyrektor Urszula Piwek ogłosiła zwycięzców w konkursie Omnibus i wręczyła dyplomy oraz ciekawą książkę pt. „Dlaczego? – odpowiedzi na pozornie łatwe pytania.” Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubki i dyplomy za udział w  konkursie.

Tekst i zdjęcia Urszula Baranek