W dn. 22 czerwca z wielką ulgą zebraliśmy się na Hali Sportowej, żeby pożegnać rok szkolny 2017/2018  i pójść na wakacje, ale nie dlatego, żebyśmy nie lubili szkoły, tylko dlatego, że upały odbierały już wszystkim jasność myślenia i chęć do nauki. A że nasi uczniowie lubią szkołę i chętnie do niej chodzą, potwierdziła duża ilość nagród wręczona za bardzo dobre wyniki w nauce oraz stuprocentową frekwencję. Również rodzice szczególni zaangażowani  w działalność szkoły zostali uhonorowani dyplomami i podziękowaniami.

Przemówienia Pani Dyrektor, Przewodniczącej Rady Rodziców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego były krótkie, zwięzłe i na temat, gdyż wszyscy z niecierpliwością czekali, aby udać się do klas ze swoimi wychowawcami i tam odebrać świadectwo czyli zapłatę za cały rok wytężonej pracy. Świadectwa bywają różne: i takie „nudne” z czerwonym paskiem, gdzie są piątki od góry do dołu, i takie różnorodne z całą gamą ocen, przy których wypisywaniu trzeba się pilnować, bo o pomyłkę łatwo, jednak zawsze za tymi bezdusznymi cyferkami kryją się czyjeś emocje, ciężka praca, czasem stres, czasem smak sukcesu (na co my nauczyciele liczymy) i jakaś porcja przyswojonej wiedzy.

Tekst: Anna Wójcik
Zdjęcia: Anna Pokrzywińska