29 października 2018 r. klasy szóste z nauczycielkami: Katarzyną A-Lepiarczyk, Ewą Kiwior, Agnieszką Bielak i Anną Pokrzywińską zwiedzały Niepołomice.

Uczniowie zaczęli od odwiedzenia jedynego w Polsce  Muzeum Fonografii, w którym mogli zwiedzić 7 sal o następującej tematyce: przełom XIX/XX w., lata międzywojenne, lata 40., lata 50. i 60., lata 70., lata 80. i 90. Ponadto w muzeum znajduje się również dodatkowa sala przedstawiająca muzyczną interpretację każdego z wymienionych powyżej okresów. Uczniowie mogli  zrelaksować się w ogromnych i wygodnych pufach i odsłuchać dźwięków na nowoczesnych gramofonach wybranych spośród kilkutysięcznego zbioru płyt winylowych.

Następnie odprężeni i pełni energii, szóstoklasiści pomaszerowali do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego, w którym w sali konferencyjnej podczas bogato ilustrowanej prelekcji i świetnie prowadzącego zajęcia pana wykładowcy i ogromnego pasjonata, zdobywali nie tylko wiedzę, ale też rozwijali swoją wyobraźnię.
W sali Planetarium obejrzeli nowoczesny pogląd na naszą planetę i jej miejsce we Wszechświecie. Pod sztucznym niebem, obserwowali nieskazitelny obraz nocnego nieba z ponad 4000 gwiazd o dowolnej porze roku w obszarze pomiędzy ziemskim równikiem, a biegunem północnym.

Po tak wielkiej dawce wiedzy uczniowie spacerkiem zwiedzali Niepołomice…
I jak zwykle pani Ania Pokrzywińska „łapała chwile” uwieczniając wszystkich na pięknych zdjęciach.

Tekst: Katarzyna Adamek - Lepiarczyk