W piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11 w ramach świętowania 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas IV- VI zgromadzili się na wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego oraz pieśni patriotycznych na korytarzu II piętra.

Akcja wspólnego śpiewu została zainicjowana sześć lat temu przez absolwentów naszej szkoły Monikę Motyczyńską i Michała Klanowskiego oraz panią Barbarę Waszuk. Spotykamy się cyklicznie, by wspólnie  pośpiewać, zapełnić czas przerw i być razem. Dzisiaj śpiewaliśmy dla Niepodległej a śpiew nasz radosny niósł się korytarzami szkoły.

Nad całością czuwały panie Barbara Waszuk i Natasza Łączny, a na gitarze grała Monika Motyczyńska – absolwentka, która wciąż wspiera nasze działania i zawsze jest z nami, za co serdecznie dziękujemy.

Tekst: Barbara Waszuk