Stowarzyszenie RADOŚĆ DZIAŁANIA  w ramach projektu OBLICZA OJCZYZNY, przy współpracy z wieloma podmiotami, zorganizowało pierwszy w Słomnikach PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY. Wspólnie wyśpiewaliśmy PIEŚNI LEGIONOWE, skosztowaliśmy pysznego bigosu i rogali "Wolnościowych", wsłuchaliśmy się w APEL POLEGŁYCH, ugościliśmy żołnierzy KADRÓWKI, odpaliliśmy 100 rac - na 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ.

O 18 spotkaliśmy się w kościele na koncercie KWARTETU GALICYJSKIEGO, który prowadzili: pani Maria Szczepaniak i pan Dariusz Żołynia. Był to czas magiczny. Koncert odbył się dzięki sponsorom: pani Małgorzacie Filipowicz, pani Ewa Kaszuba Komisji ds. Promocji, oraz wsparciu ks. Adama Dziadka. Księdzu proboszczowi dziękujemy za użyczenie kościoła.

DZIĘKUJEMY ZA:

• wsparcie: władzom naszej gminy- panu Burmistrzowi,
  • sfinansowanie śpiewników - Komisji ds. Promocji, Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Oddziałowi ZNP w Słomnikach, oraz pomoc w ich wydaniu – p. Agnieszce Bielak
  • zabezpieczenie terenu - Zakładowi Gospodarki Komunalnej,
  • użyczenie sprzętu nagłaśniającego - Małopolskiemu Oddziałowi Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oraz dyrekcji ZSO w Słomnikach
  • pyszny poczęstunek - Zajazdowi LEŚNICZÓWKA, Zajazdowi NA WESOŁEJ, firmie ANIMATORT, KGW Waganowice,
  • użyczenie stolików – panu Piotrowi Tłuszczowi
  • prowadzenie zabaw – Joannie Tłuszcz, absolwentom i uczniom
  • obecność i uświetnienie imprezy - Kadrówce, dzieciom z Widomej, wszystkim grającym i śpiewającym, przyjaciołom, Annie Chrzanowskiej, Monice i Weronice Motyczyńskim, Piotrkowi Domagale, rodzicom, uczniom, absolwentom i wszystkim obecnym.

Rozprowadziliśmy 400 śpiewniczków (dla tych, którzy przyszli później niestety zabrakło), co oznacza, że przybyło wielu Słomniczan..  zrobili - bo cała RADOŚĆ DZIAŁANIA wynika ze współpracy.

Całość koordynowali: Maria Szczepaniak,  Barbara Waszuk, Natasza Łączny, Monika Motyczyńska przy wsparciu Jerzego Waszuk, Marii Jakubek, Moniki Mackiewicz, ks. Adama Dziadka oraz nauczycieli z ZSO w Słomnikach.

Tekst: Barbara Waszuk