W dniu 06.11.br. odbył się w naszej szkole wzruszający koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Galicyjskiego kwartetu smyczkowego z Krakowa. Koncert ten rozpoczął szkolne obchody Święta Niepodległości w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy 0-III zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie czekała już na nas piękna dekoracja, a przywitała nas Pani Dyrektor Monika Maćkiewicz, która wyjaśniła wszystkim cel i sens tego spotkania. W czasie koncertu usłyszeliśmy najbardziej znane pieśni patriotyczne takie jak: Legiony, Warszawianka, Rozkwitają pąki białych róż, Wojenko, wojenko czy Przybyli Ułani pod okienko.

Całe spotkanie prowadzili uczniowie starszych klas, którzy pięknym słowem wprowadzili nas w nastrój i klimat tamtych dni walki o niepodległość. Muzycznemu wydarzeniu towarzyszył pokaz multimedialny, który przygotowała dla nas Pani Natasza Łączny. Na koniec Pani Maria Szczepaniak zaintonowała nasz hymn narodowy, który z ochotą odśpiewaliśmy.

To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci młodych Polaków.

Tekst: Diana Miszczyk

Galeria klas 0-III