23 listopada klasy II c i III a zwiedzały trasą turystyczną Kopalnię Soli w Wieliczce. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Poznawały historię kopalni, podziwiały poszczególne komory, słuchały ciekawostek związanych z pracą górników. Przewodnikom zadawano mnóstwo pytań.

Uczniowie mieli okazję poznać legendy związane z tą kopalnią. Urzekły ich rzeźby solne m.in. M. Kopernika, J. Piłsudskiego, Jana Pawła II oraz patrona naszej szkoły Kazimierza Wielkiego. Niezapomniane wrażenie wywołała Kaplica Św. Kingi. W szczególnie pięknych miejscach robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Naszą wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem zbiorów Muzeum Techniki Górniczej. Po wyjeździe windą z kopalni kupiliśmy drobne pamiątki.

Wycieczka stała się inspiracją do rozmów na kolejnych zajęciach szkolnych oraz poszukiwaniem nowych ciekawostek w dostępnych źródłach informacji.

Wychowawczynie klas II c i III a