Uczniowska pasja poznawania ciekawostek z przeszłości oraz obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości skłoniły klasy II c i III a do odwiedzenia Muzeum Ziemi Słomnickiej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach muzealnych pt. „Raduje się serce, raduje się dusza…”, podczas których Dyrektor MGCK w Słomnikach Pani Alicja Biczysko opowiadała o wzniosłych i tych trudnych czasach dla naszej Ojczyzny.

W niezmiernie interesujący sposób przedstawiła bohaterów naszego narodu. Uczniowie poznali historię symboli narodowych w nawiązaniu do legend, oglądali pamiątki muzealne  z czasów walk o niepodległość oraz śpiewali pieśni legionowe.

Warsztaty były ciekawą i cenną lekcją historii o Polsce oraz o naszej małej Ojczyźnie, rozbudziły dumę i poczucie patriotyzmu u młodych Polaków.

Wychowawczynie klas II c i III a