Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i nieporozumieniach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły (Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach) tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach (dopracowanych przez rodziców) oraz w pięknej scenografii, mali aktorzy przedstawili sceny narodzin dzieciątka Jezus. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Pasterze i Aniołowie. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, zmęczonych długą podróżą i szukających schronienia w nieprzyjaznym dla siebie Betlejem.

Każda klasa miała okazję zaśpiewać małemu Jezuskowi kolędę lub pastorałkę.  Wszyscy mieliśmy świadomość, że staliśmy się uczestnikami wydarzeń z przed 2000 lat. Wzruszenie malowało się na twarzach wszystkich, zarówno małych uczestników Jasełek jak i dorosłych

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, rodziców i publiczności. Pani Dyrektor Agata Skrzypczyk w imieniu gości, podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim świąteczne życzenia. W ciszy i z kolędą na ustach rozeszliśmy się do sal na klasową wigilię.

Tekst: Ewa Dulewicz