W słoneczny, wiosenny dzień 5 kwietnia 2019 r. uczniowie z klasy II c i III a wraz z wychowawczyniami  wystawili przedstawienie pt. „Wiosna w świątecznym nastroju”. Dzieci występowały dwa razy:

- na pierwszy występ zaproszeni zostali uczniowie klas 0-III oraz nauczyciele

- drugi występ dedykowany był rodzicom, dziadkom, zaproszonym gościom oraz dyrekcji.

  Mali aktorzy ubrani byli odświętnie z elementami ludowymi oraz przebrani w stroje odgrywanych postaci.  W urokliwej scenerii przybliżającej Święta Wielkanocne dzieci recytowały wiersze z wplecionymi  życzeniami świątecznymi, odgrywały humorystyczne scenki, śpiewały piosenki i prezentowały układy taneczne. Przedstawienie miało na celu przybliżenie tradycji i zwyczajów  wielkanocnych. Nie zabrakło dyngusiarzy, chłopców niosących Kurka w barwnym orszaku oraz  potraw na wielkanocnym, świątecznym stole. Miłym akcentem końcowym było wręczenie rodzicom upominków w postaci pisanek z życzeniami świątecznymi. Uczniowie za interesujący, pełen kreatywności i zaangażowania występ zostali  nagrodzeni  brawami i pochwałą od Dyrekcji Szkoły.

   Serdeczne dziękujemy  Pani Katarzynie  Adamek – Lepiarczyk za projekt i wykonanie scenografii, pani Ewie Michalskiej – Kiwior za pomoc w dekoracji  sali oraz pani Annie Pokrzywińskiej za profesjonalną galerię zdjęć.

Tekst: E. Doniec, B. Jędrychowska