Przedstawienie „Czerwony Kapturek” Ch. Perrault wg scenariusza J. Brzechwy

w wykonaniu uczniów z kl. I a, należących do Koła Teatralnego p. Ewy Dulewicz 

    Wszystkie dzieci uwielbiają teatrzyki, a każdy spektakl przeżywają tak, jakby sami brali w nim udział. A co dopiero, gdy w poważne role wcielają się najmłodsi uczniowie?

    21 marca 2019 r. pierwszego Dnia Wiosny obchodziliśmy „Kaziki” – święto patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy Ia, pod kierunkiem wychowawcy - reżysera p. Ewy Dulewicz  „wystawili” przedstawienie wg scenariusza Jana Brzechwy,  pt. „Czerwony Kapturek”. Każdy mały aktor starannie przygotował się do swej roli, a piękna scenografia i barwne kostiumy idealnie odzwierciedlały klimat prezentowanej bajki…

  W tym miejscu warto dodać, iż dla uczestników Koła Teatralnego był to prawdziwy debiut sceniczny. A sama inscenizacja wzbudziła wśród widzów wiele emocji (zwłaszcza u przedszkolaków). Wszyscy uważnie śledzili losy bohaterów i nie brakowało chętnych do wzięcia udziału w quizie wiedzowym dotyczącym przedstawienia. 

Obsada:

                Czerwony Kapturek – Ismena Piwowarska

                Mama – Patrycja Cywicka

                Babcia – Helena Błaszczak

                Wilk – Wiktor Małek

                Gajowy – Jakub Masłowski

                Gil – Iwona Zagrodzka

                Motyle – Maja i Zuzia Filipowicz

                Pająk – Patrycja Kubińska

                Zając – Dagmara Kawula

Narratorzy:

                Maja Czapla

                Laura Miśkiewicz

Reżyser, opiekun Koła Teatralnego:

                Ewa Dulewicz

Scenografia:

                Joanna Tłuszcz