Mija 228 lat odkąd Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową nazwaną Konstytucją 3 Maja, która przeszła do historii jako pierwsza w Europie i druga na świecie. Z tej okazji społeczność naszej szkoły na czele z Dyrekcją uczestniczyła w gminnych obchodach Święta 3 Maja.

   Po przemarszu ulicami miasta, w którym przewodziła Orkiestra Dęta Echo, poczty sztandarowe, delegacje władz, instytucji i szkół, uczestnicy wzięli udział w koncelebrowanej Mszy św. w kościele parafialnym w Słomnikach. Podczas przemarszu, koła gospodyń w strojach regionalnych, niosły ogromnych rozmiarów flagę państwową.

   Podniosłym momentem uroczystości było wciągnięcie flagi państwowej na maszt podczas hymnu narodowego oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem na Rynku w Słomnikach.

  Do zebranych zwróciła się Dyrektor MGCK Pani Alicja Biczysko oraz Burmistrz Gminy Słomniki Pan Paweł Knafel nawiązując do historii obchodzonego Święta 3 Maja. Zebrani zostali zaproszeni do MGCK w Słomnikach na wzruszający koncert muzyki poważnej w wykonaniu Orkiestry Dętej Echo.