4 czerwca br. uczniowie klas II c i III a odwiedzili Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Każda grupa wysłuchała opowieści i oglądnęła film o Japonii. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kaligrafii. Malowano znaki japońskie, układano puzzle, które odczytywano na specjalnym ekranie. Podczas wizyty w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej nie mogło zabraknąć samodzielnie wykonywanych składanek. W czasie warsztatów origami każdy wykonał hełm samuraja, łabędzia oraz motyla.

Następnym punktem pobytu w muzeum było zwiedzanie kolekcji kimon. Podziwialiśmy zbiory zawierające kimona dla dorosłych, młodzieży a nawet noworodków, dla ludności ubogiej oraz tej z najwyższej sfery, te codziennego użytku oraz na specjalne okazje.

Na koniec odwiedziliśmy sklepik z pamiątkami. Do klasy przywieźliśmy oryginalny papier do origami oraz składanki dzieci w strojach japońskich dzięki, którym możemy ćwiczyć nowe wzory.

Tekst: E. Doniec