Nowy rok szkolny, nowe plany, nowy Samorząd... Jaki będzie? Czy spełni oczekiwania społeczności szkolnej? Pamiętajcie, że Zarząd Samorządu Uczniowskiego reprezentuje całą społeczność szkolną, jest motorem napędzającym życie szkoły.


      Już w pierwszym tygodniu września na II piętrze pojawiły się plakaty wyborcze, a 10.09.2019 kandydaci przedstawili swoje programy i odpowiedzieli na kilka łatwych i kilka trudnych pytań. Dowiedzieliśmy się czym się interesują, jak spędzają czas, co jest dla nich ważne. Ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się dlaczego kandydują, co chcą w naszej szkole zmienić i jaka jest szkoła ich marzeń. Po wysłuchaniu prezentacji i programów przystąpiliśmy do głosowania. Wydano 253 karty wyborcze.

     W wyniku demokratycznych wyborów najwięcej głosów otrzymały: Zofia Szerszeń - 59 i Amelia Dusza - 56. Do Zarządu SU zostali również wybrani: Anna Udziela, Kaja Ciałowicz, Jan Solarz, Kamil Kwieciński, Oliwier Wiorek, Milena Wiklik i Juliusz Stawiński. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy teraz na porozumienie i realizacje wspólnego programu. Wszystkim kandydatom gratulujemy odwagi, pomysłowości i umiejętności prezentacji. Pracy w Samorządzie jest wiele, dlatego dla każdego znajdzie się odpowiednie zadanie do wykonania. Nad całością czuwały: Alicja Afonin, Oliwia Suchan, Julia Mocak oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Tekst i zdjęcia: BW