20 - 27.09 GLOBALNY TYDZIEŃ PROTESTU DLA KLIMATU

    Jedyna szansa, żeby ochronić świat przed katastrofą klimatyczną, to podjęcie natychmiastowych działań. Nie za rok albo za pięć, TERAZ.

     Greta Thunberg, szwedzka nastolatka zrozumiała, że nie może dłużej czekać na opieszałych polityków, którzy wcale nie dbają o jej przyszłość. Rozpoczęła strajk szkolny. Swoim przykładem zainspirowała dziesiątki tysięcy młodych ludzi na całym świecie.

     20 - 27 września to tydzień kolejnej, wielkiej mobilizacji dla klimatu! Na powstrzymanie katastrofy klimatycznej zostało nam 11 lat. Musimy działać teraz, bo jeśli nie zatroszczymy się o swoją przyszłość sami, po prostu nie będziemy jej mieć.

     W tą akcję włączyliśmy się całą szkołą. Przemaszerowaliśmy w milczeniu pod Urząd Miejski w Słomnikach, gdzie w obecności władz gminy i radnych przedstawiliśmy nasz punkt widzenia na sprawy klimatu.

     Akcję przeprowadziliśmy w ramach projektu LIFE - IP MALOPOLSKA/LIFE14 IPE PL 021

Tekst i zdjęcia: B.W.