Jedenasty października był szczególnym dniem dla pierwszoklasistów. W podniosłej atmosferze i pięknie udekorowanej sali, czterdziestu siedmiu uczniów z klasy I a i I b, w galowych strojach, przystąpiło do Ślubowania.

W obecności pana Burmistrza, Dyrekcji szkoły, wychowawców klas, opiekunów i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, oraz rodziców nasi mali uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, którym udowodnili, że szkoła to miejsce nauki i dobrej zabawy. Po części artystycznej przyszła pora na podniosły akt Ślubowania na Sztandar naszej szkoły oraz wystąpienia gości, którzy gratulowali i życzyli nowym uczniom wielu sukcesów i radości w dalszej szkolnej wędrówce. Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, kuferki edukacyjne i słodkie upominki. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i podziękowań. Ten dzień był wyjątkowy i zapewne niezapomniany.

Tekst: B. Jędrychowska, J. Tłuszcz