25 października grupa uczniów klasy V c, należąca do Koła Czytelniczego wybrała się pod opieką Pani Renaty Natkaniec i Pani Anny Pokrzywińskiej na Targi Książki do Krakowa. To wielkie wydarzenie dla świata książki o skali międzynarodowej odbywa się w Krakowie po raz 23.

     Nie sposób wprost odwiedzić wszystkich stoisk, pooglądać wszystkich nowości. Młodzież z naszej szkoły miała okazję spotkać się z Wojciechem Cejrowskim, który promował swoją nową książkę oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie z Olsikową. Odwiedziliśmy dwa stanowiska wydawnictw edukacyjnych. Miłe Panie wyjaśniły zasady działania książek z zestawem mówiącego pióra Albik, oglądaliśmy gry BrainBox, a nawet wzięliśmy udział w prawdziwym wyzwaniu, polegającym na ułożeniu 35 słów dwusylabowych z wybranych sylab. Niestety, nikomu się nie udało ułożyć tylu słów, ale Panie i tak nagrodziły nasze trudy słodkim upominkiem. Uczniowie zapoznali się z ofertą wydawnictw wydających książki dla dzieci i młodzieży, zdobyli kilka autografów.

     Udzieliła nam się atmosfera targów. Chcemy za rok znów tam się pojawić.

Tekst: Renata Natkaniec