03.10.2019 nietypową lekcję historii przygotowały dla nas panie Małgorzata Sowa i Monika Juda-Cerek. Mieliśmy możliwość wysłuchania wspomnień z września 1939 roku przekazanych nam przez naszych rodziców i nauczycieli.

Wspólnie z nami w lekcji uczestniczyła dyrekcja szkoły: panie Anna Lepiarczyk i Grażyna Dubiel, pan burmistrz Paweł Knafel, pani dyrektor MGCK w Słomnikach Alicja Biczysko, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i przyjaciele szkoły. Było uroczyście i nastrojowo.

Nad oprawą artystyczną czuwała p. Maria Szczepaniak (występ dzieci z oddziału "O" i dekoracja) i p. Katarzyna Adamek-Lepiarczyk (dekoracja), a wsparciem technicznym zajęli się p. Andrzej Boczkowski i p. Barbara Waszuk.

W lekcji uczestniczyli uczniowie klas IV - VIII.

Zdjęcia i tekst: BW