Dnia 30 X br. odbył się w naszej szkole "Bal u Pani Jesieni". Uczniowie przyszli w tym dniu do szkoły ubrani jesiennie, w piękne kapelusze, kolorowe sukienki i ciekawe przebrania.

Dzieci z klas I - III pracowały metodą projektu. Najpierw, przez trzy godziny, na poziomach, uczniowie wykonywali różne zadania. Pierwsze klasy, pod kierunkiem pań Barbary Jędrychowskiej i Joanny Tłuszcz, przygotowywały dekorację na bal. Drugie klasy, pod kierunkiem pań Ewy Dulewicz, Jolanty Piwowarczyk i Diany Tochowicz pisały i ozdabiały listy do Pani Jesieni. Trzecie klasy zaś, pod kierunkiem pań Elżbiety Doniec, Iwony Żarkowskiej i Beaty Dimitrow, wykonały zdrowe i piękne kanapki jesienne. Na czwartej godzinie lekcyjnej, na sali gimnastycznej odbył się Bal u Pani Jesieni. Pani Jesień, wraz ze swoją asystentką, bawiła się razem z dziećmi. Były to zabawy muzyczne, odczytanie listu do Pani Jesieni, pokaz mody jesiennej, tańce, pląsy i po prostu świetna zabawa.

Na koniec wszyscy skosztowali kolorowych i smacznych kanapek jesiennych.

Ten dzień pokazał, że lekcje bez podręcznika, tablicy i ławek, też mogą czegoś uczyć i mogą być bardzo... interesujące.

Tekst: Diana Tochowicz