Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

Jan Paweł II

13 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Słomnikach odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego, i w jaki sposób można zagospodarować tutaj swój czas, a także chcieli oswoić ich z nowym miejscem, aby przejście z  przedszkola do podstawówki odbyło się płynnie, bez zbędnego stresu.

W czasie spotkania rodzice mogli zweryfikować wyobrażenia o  współczesnej szkole oraz porozmawiać z dyrektorem, nauczycielami i  pedagogiem szkolnym. Spotkanie przyciągnęło wiele rodzin szukających dla swoich dzieci szkoły łączącej wysoki poziom edukacji z nowoczesnymi metodami nauczania i  konkretnym programem wychowawczym. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi mogły „przymierzyć się” do szkolnych ławek, uczestniczyć w zajęciach plastycznych, w grach i zabawach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, a także sprawdzić się w roli programisty i stworzyć poruszające się robociki.

Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich przygotowanych dla nich zajęciach.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, duże zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i  wspólnie spędzony czas! Spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2018 r.

Tekst: U. Baranek

DZIEŃ OTWARTYPokaż galerie