Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach wzięła udział w  międzynarodowej „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W ramach podjętych działań przewidziano  rożnych odbiorców i rożne formy oddziaływań.

  Odbyły się lekcje wychowawcze „19 dni bez przemocy”, i „Przemoc ma twarz”. Ponadto dla uczniów kl. VI-VIII  szkół podstawowych przeprowadzono prelekcję, którą wygłosił Pan Artur Kolasa - Założyciel Fundacji Rehab, trener w treningu zastępowania agresji, współautor książki "Ciche dramaty czterech ścian", Laureat Gali "Wyróżnienie białej wstążki", gość w programie "Ocaleni"  TVP1 i gość "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Dnia 19 listopada odbyła się także Galla rozdania nagród w konkursie „Rodzina bez przemocy”. Było wielu zaproszonych gości. W tym dniu spotkaliśmy się wszyscy aby zakończyć działania rozpoczęte 1 listopada. Happening był okazją do jednomyślnego wyrażenia sprzeciwu wobec agresji i przemocy.

Tekst: Joanna Szlachta