W dniu 5 grudnia uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia.

Jest to jedyne  miejsce w Polsce, gdzie w  profesjonalny sposób uczniowie zdobywają wiedzę na temat pszczół i poznają tajniki ich życia. Wspaniale  połączono ze sobą historię i nowoczesność oraz tradycję i innowację. Ekspozycje prezentowane są  za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Uczniowie zwiedzali podziemny świat Apilandii, dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat życia pszczół. Poznali strój pszczelarza i rodzaje miodów. Brali udział w warsztatach na których własnoręcznie wykonywali świece i malowali pszczółki. Punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył dzieciom dyplomy i upominki. Nie zabrakło kolorowych balonów, malowania twarzy, koła fortuny i wesołej zabawy pod opieką animatorek. To była niezapomniana przygoda dla wszystkich uczniów.

Tekst: Barbara Jędrychowska