Minister Edukacji Narodowej zachęcił nas do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia była zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Dla nas to nic nowego, gdyż od lat organizujemy szereg akcji i działań przedświątecznych.

W roku bieżącym Szkolne Koło wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowski  przeprowadziło następujące akcje:

  1. NAZNACZENI MIŁOŚCIĄ - Wsparliśmy Hospicjum Dziecięce im. Księdza Tischnera w Krakowie
  2. ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE – Szkolne Koło CARITAS rozprowadzało kartki świąteczne dla Fundacji Sursum Corda wspierającej niepełnosprawne dzieci.
  3. SZLACHETAN PACZKA - Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, środków czystości i materiałów szkolnych, dzięki czemu wsparliśmy 7 rodzin. Dodatkowo pracowaliśmy jako wolontariusze Szlachetnej Paczki.
  4. ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas prowadzili świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących z terenu naszej gminy.
  5. POMOC ZWIERZAKOM - Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i koców dla Schroniska Zwierząt w Michałowicach.
  6. PODZIELMY SIĘ ŚWIĘTAMI - To już czwarty rok z rzędy, jak organizujemy imprezę środowiskową, która łączy różne środowiska lokalne. Główny cel imprezy to spotkanie przedświąteczne mieszkańców i dzielenie się dobrem: słowem, uśmiechem, posiłkiem, groszem.  W tym roku wspieramy ŚDS ŚWIT. Wydarzenie prowadziła Lidia Jazgar, wsparły nas lokalne restauracje, firmy, instytucje i osoby prywatne. Wszystkim za wkład pracy, serce, dobre słowo DZIĘKUJEMY. Impreza organizowana jest przez Radość Działania - Stowarzyszenie Pracowników ZSO w Słomnikach, przy dużym wsparciu Urzędu Miejskiego w Słomnikach, w ramach projektu OBLICZA OJCZYZNY.

Opiekę nad Szkolny Kołem CARITAS sprawują: p. Ewa Michalska-Kiwior i p Katarzyna Adamek-Lepiarczyk.

Opiekę nad Szkolnym Kołem Wolontariatu i Samorządem Uczniowskim sprawują: p. Natasza Łączny, p. Maria Szczepaniak, p. Barbara Waszuk, p. Jerzy Waszuk.

Tekst i zdjęcia: BW