Miło nam poinformować, iż uczennica klasy III c Alicja Wandas uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Kaktus" dla klas III szkół podstawowych województwa małopolskiego. Organizatorem dwuetapowego konkursu była Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP w Krakowie. 

   Jako jedyna z uczestników szkolnego, I etapu konkursu, który odbył się 17 I 2020 r. napisała stosowne dyktando i zadania uzyskując maksymalną liczbę punktów. Zakwalifikowała się do II etapu, który tym razem odbył się 3 III 2020 w szkole będącej organizatorem konkursu. Ala ponownie, wspaniale napisała dyktando i zadania testowe ale na trudniejszym poziomie, uzyskując tytuł Laureata.

   Gratulujemy Alicji i życzymy dalszych sukcesów.

Patronat nad Wojewódzkim Konkursem Ortograficznym "Kaktus" sprawują:

Marszałek Województwa Małopolskiego - Witold Kozłowski

Wojewoda Małopolski - Piotr Ćwik

Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN - prof. dr hab. Kazimierz Karolczak

Małopolski Kurator Oświaty - Barbara Nowak

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego

Tekst: E. Doniec