Podczas majowych lekcji online, uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią, gościli niezwykłą osobę. Już początek spotkania był wyjątkowy. Na ekranach swoich komputerów, uczniowie zobaczyli gościa w koszulce z napisem „Jestem radosny. Wy Też Bądźcie”… Te słowa Jana Pawła II wprawiły w dobry nastrój wszystkich uczestników spotkania. W czasie pandemii koronawirusa, wykorzystując komunikator Skype, trzecioklasiści z rodzicami i wychowawcą, zaprosili na swoje zajęcia pisarkę, panią Henrykę Swornóg. Było to już kolejne spotkanie autorskie, w którym uczestniczyli uczniowie.

   Przygotowania do tej niezwykłej lekcji online trwały kilka dni. Młodzi czytelnicy projektowali i przygotowywali plakaty zachęcające do udziału w spotkaniu autorskim. Postać pisarki również nie była dzieciom obca, bo zapoznały się z przygotowaną specjalnie dla nich prezentacją oraz posłuchały fragmentów najnowszej książki pani Swornóg. „Boso do Nieba. O Karolku z Wadowic, który został papieżem i świętym”, ukazała się w setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.

   Każdy uczeń klasy III c miał możliwość zadać pisarce pytanie. Powstał ciekawy wywiad.

   Pani Henryka mieszka od urodzenia w Wadowicach i jest z tym miastem bardzo związana. Uwielbia czytać i poznawać historie związane z Janem Pawłem II. Jest dumna, iż chodziła i zdawała maturę w murach słynnego  I LO im. Marcina Wadowity, do którego uczęszczał Karol Wojtyła. O tym wszystkim opowiadała dzieciom.

   Podczas spotkania autorskiego z wielką radością mówiła o swoich książkach i czytała ich fragmenty. Młodzi „dziennikarze” dowiedzieli się, że wiele historii  o naszym papieżu, pisarka usłyszała od ludzi, którzy znali go osobiście. Niektóre fragmenty książki powstały na podstawie wywiadu z Eugeniuszem Mrozem, ostatnim żyjącym kolegą Karola Wojtyły.

   Patronat nad najnowszą książką pani Henryki objął kardynał Stanisław Dziwisz – najbliższy współpracownik i przyjaciel Jana Pawła II. Autorka stwierdziła, iż ta „książka niesie nauki Wielkiego Papieża Polaka i przypomina historię jego życia, która prowadzi Czytelnika z Wadowic, przez Kraków i Rzym, aż do Nieba”.

   Pani Henryka Swornóg, dała się poznać dzieciom, jako miłośniczka przyrody oraz psów. Dziecięce serca zdobyła swoją ciepłą, pełną przygód i ważnych przesłań powieścią o pudelku „Ósmy cud świata. Opowieści łapą pisane”. Uczniowie mogli na Skype poznać bohaterkę książki – pieska naszej autorki.

  Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Nie zabrakło momentów humorystycznych oraz pełnych skupienia. Uczniowie zachęceni opowiadaniem autorki postanowili odwiedzić Wadowice. Nie zabrakło oczywiście pytań o kremówki!

   Na koniec spotkania autorka zacytowała  wyjątkowo ważne dla młodych ludzi słowa Św. Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać nawet, gdyby inni od  Was nie wymagali”.

   Czas tej niezwykłej lekcji online minął bardzo szybko. Uczniowie zachęceni opowieściami pisarki, postanowili zaprosić ją do szkoły na spotkanie ze wszystkimi dziećmi, a pani Henryka to zaproszenie przyjęła!

Fragment książki "Boso do Nieba. O Karolku z Wadowic, który został papieżem i świętym" czyta autorka - kliknij

Galeria zdjęć z albumu pani Henryki Sworonóg - kliknij

Strona autorska na Facebooku - kliknij

Plakaty w wykonaniu uczniów klasy III c: