18 lutego uczniowie klasy III c byli na wycieczce w Krakowie. Na ulicy Floriańskiej odwiedzili Dom Jana Matejki. Uczniów zachwycił dawny wystrój wnętrz, bogata kolekcja przedmiotów zgromadzona przez Jan Matejkę oraz najcenniejsze prace olejne i rysunkowe.

Obok zwiedzania trzecioklasiści mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej "Co ja zrobię z tej twarzy? Zabawy z portretem" prowadzonej przez panią Magdę Schuster, ilustratorkę książek. Pod jej okiem, w ciągu kilku minut powstały szkice autoportretów. Uczniowie zdobyli również cenne informacje na temat istniejących rodzajów portretów.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Podziemi Rynku Głównego. Uczniowie poczuli się jak w średniowiecznym Krakowie. Poznali atmosferę tamtych czasów oraz jak wyglądały wodociągi, cmentarzysko, kramy, dawne ulice. Oglądnęli stare monety, ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku.  Najwięcej emocji dostarczyła waga, na której każdy mógł się zważyć oraz makieta dawnego Krakowa.

Wycieczka dostarczyła wielu miłych wrażeń i nawet pogoda dopisała. Uczniowie wrócili z bagażem nowej wiedzy i ciekawych doświadczeń.

Tekst: Elżbieta Doniec