10.10 - Międzynarodowy Dzień Drzewa. Międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Inicjatorem Dnia Drzewa był Amerykanin Julius Sterling Morton, sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, gubernator stanu Nebraska, znawca i miłośnik przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 roku posadzili drzewa.

     Dziś DZIEŃ DRZEWA, to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października.
     W ramach działań proekologicznych uczciliśmy ten dzień sadząc przed szkołą piękną lipę. Lipę wraz z miododajnymi krzewami podarowało nam Koło Pszczelarzy ze Słomnik. Naszym gościem była pani Liliana Bajger, która opowiedziała nam o znaczeniu pszczół i miododajnych roślin.

Tekst i zdjęcia: bw