Jak co roku, w naszej szkole zorganizowano Wojewódzki konkurs poetycko – plastyczny ,,Majowa przyroda,” pod opieką Jolanty Piwowarczyk i Beaty Dimitrow. Konkurs był skierowany do klas drugich i trzecich. Do konkursu zgłosili się uczniowie trzecich klas szkół w Słomnikach i Waganowicach. Komisja oceniająca prace w składzie: Anna Wójcik, Anna Pokrzywińska oraz Beata Dimitrow wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce – Aleksandra Idzik III b Szkoła Podstawowa w Słomnikach

II miejsce – Gabriela Gajos III b Szkoła Podstawowa w Słomnikach oraz Dorota Zięba klasa III Szkoła Podstawowa w Waganowicach

III miejsce – Ewa Pycia III c Szkoła Podstawowa w Słomnikach oraz Bartosz Koziara klasa III Szkoła Podstawowa w Waganowicach

Wyróżnienia - Oliwia Szczęśniak klasa III Szkoła Podstawowa w Waganowicach oraz Oliwia Grela klasa III Szkoła Podstawowa w Waganowicach.

    Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół.

    Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: B. Dimitrow