Ostatnie dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas IV – VII spędzili biorąc udział w konkursie pt. „Uczę się bawiąc”, przygotowanym przez zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

     Uczniowie bawili się w dwóch grupach. W środę 23 czerwca 2021 r. rywalizowały klasy szóste i siódme, natomiast w czwartek 24 czerwca 2021 r. klasy czwarte i piąta.

     Dzieci zmierzyły się z wieloma zadaniami. Starsi łamali głowę nad krzyżówką z fizyki, zaś młodsi próbowali swoich sił rozwiązując krzyżówkę matematyczną. Każda z grup bawiła się w skojarzenia, wymyślała swój bojowy okrzyk, próbowała swoich sił w rozpoznawaniu smaku różnych produktów bez użycia zmysłu węchu i wzroku. Zadanie to okazało się ciekawym i niełatwym doświadczeniem.

     Uczniowie gimnastykowali się rozwiązując matematyczne działania, rozpoznawali rośliny słuchając przyrodniczych zagadek oraz układali nowe słowa używając liter wyrazu koronawirus. Nie obyło się też bez zadań dotyczących podróży i ciekawego oraz bezpiecznego spędzania czasu. Młodsi musieli dobrać stosowny strój do wylosowanego zakątka świata, natomiast starsi zmagali się z umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy przy sytuacjach jakie mogą się zdarzyć np. w czasie wakacji. Zadania wywołały wśród uczniów wiele emocji i zaangażowania. Wszyscy świetnie się bawili, uśmiech gościł na twarzach uczniów i nauczycieli. Dzieci znakomicie współpracowały, były komunikatywne i kreatywne. Pokazały, że można pięknie się integrować, a przy okazji uczyć się bawiąc.

Tekst: Katarzyna Lupa