Drukuj

     Dn. 25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Klasy IV - VII o godzinie 8.00 spotkały się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami i tam uczniowie odbierali świadectwa oraz nagrody i dyplomy.

     Mimo sytuacji epidemicznej ani Dyrekcja szkoły ani tym bardziej wychowawczynie klas VIII nie wyobrażały sobie, aby nie pożegnać uroczyście naszych absolwentów. Dlatego też o godz. 9.00 na hali sportowej zgromadzili się ósmoklasiści, Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele rodziców. Nie obyło się bez wzruszających momentów przemówień, życzeń, podziękowań. Najlepsi absolwenci otrzymali Nagrody Burmistrza Miasta Słomniki oraz Nagrodę Dyrektora Szkoły, a także nagrody książkowe, zaś ich rodzice – listy gratulacyjne. Nagrodzona została również praca w Samorządzie Uczniowskim oraz wolontariat. Dyrekcja  szkoły złożyła tez podziękowanie rodzicom, którzy przez cały okres nauki swoich dzieci pracowali na rzecz szkoły i angażowali się w różne działania.

     Absolwenci przekazali również młodszym kolegom z klas siódmych sztandar szkoły z prośbą, aby go godnie reprezentowali.

     Na koniec absolwenci zrobili niespodziankę i przedstawili dowcipny program artystyczny dla nauczycieli. Natomiast po świadectwa ósmoklasiści udali się z wychowawczyniami po raz ostatni do swoich sal lekcyjnych.

     Takie chwile z jednej strony powodują nostalgię, gdyż kończy się pewien etap, ale z drugiej strony jest tu obecna nadzieja i ekscytacja, bo zaczyna się coś nowego.

     Mamy nadzieję, że nasi absolwenci będą dobrze wspominać lata spędzone w szkole podstawowej, a na nowy etap życia życzymy im wszelkiego powodzenia!

Tekst: Anna Wójcik
Zdjęcia: Anna Pokrzywińska