W przedświąteczną środę, podczas apelu świątecznego, uczniowie z klas III a, III b i III c pod okiem wychowawczyń zaprezentowali część artystyczną.

Program artystyczny rozpoczął się pantomimą w wykonaniu uczniów z klas III a i III c przygotowaną przez p. Ewę Dulewicz i p. Jolantę Piwowarczyk do słuchowiska pt. „Porwanie kury Korduli”. Gościnnie wystąpiła także grupa „Owieczek” z klasy 0 a. Najmłodsi widzowie bardzo przeżywali poszukiwania przez Kurczaczka swojej mamy, kury Korduli. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło!

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią p. Joanną Tłuszcz przypomnieli polskie tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Poprzez poezję, piosenki i taniec wprowadzili, obecnych na apelu szkolnym, w wesoły, świąteczny nastrój. Oprawę plastyczną uroczystości przygotowała p. Katarzyna Adamek- Lepiarczyk.

Wszyscy artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami!

Tekst: Joanna Tłuszcz

"Porwanie kury Korduli":