Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

W Szkole Podstawowej w Słomnikach zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Seniorów. To dzień pełen  wzruszeń, łez i radości.

W tym roku dla swoich kochanych Babć i Dziadków klasy trzecie postanowiły zorganizować wspaniałą imprezę.

Na wstępie pani Dyrektor Agata Skrzypczyk przywitała ciepłymi słowami, zaproszonych przez dzieci wszystkich gości . W swojej pięknie udekorowanej sali uczniowie wraz ze swoimi  wychowawczyniami: Ewą Dulewicz, Joanną Tłuszcz, Jolantą Piwowarczyk i Urszulą Baranek, przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Nie zabrakło pokazów tanecznych i ilustracji muzycznych do piosenek. Swoją wdzięczność za miłość i troskę swoich Babć i Dziadków uczniowie wyrazili  samodzielnie wykonanymi kwiatami, dyplomami i medalami "Super Dziadek". Następnie Dziadkowie byli zaproszeni na słodki poczęstunek, który pomogli przygotować Rodzice. Miło było popatrzyć na radość jaka się malowała na twarzach zarówno dzieci, Rodziców jak i Dziadków. To spotkanie trzech pokoleń na długo zachowamy w pamięci.....

Z najlepszymi życzeniami

Tekst: Ewa Dulewicz