Miło nam poinformować, iż 2 czerwca 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości rozdania nagród XVII Małopolskiego Konkursu Literackiego „Niezwykłe historie zwykłych przedmiotów”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie, a uroczysta gala miała miejsce w Muzeum Krakowa w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory.

Alicja Sowula z klasy III b w wyżej wymienionym konkursie otrzymała wyróżnienie, a Hubert Rachwaniec z klasy II c odebrał nagrodę III stopnia.

Warto dodać, że konkurs ten od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i odbywa się pod honorowym patronatem:

- Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego,

- Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza,

- Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak,

- Konsula Honorowego Królestwa Danii Janusza Kahla

- pod opieką merytoryczną dr Ewy Modzelewskiej – Opary.

Wyjazd na galę rozdania nagród połączony został z wizytą w garderobie Lajkonika, jak również ze zwiedzaniem krakowskiego Rynku.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i serdeczną atmosferę zaś wszystkim Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.