W dniu 24.06.22, w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Uczniowie klas I – III, wraz z Dyrekcją i wychowawcami, zebrali się w hali sportowej o godzinie 8.30. Stroje były odświętne, królowała biel, z dodatkiem eleganckiej czerni lub granatu.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Lepiarczyk, która w ciepłych słowach zwróciła się do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pogratulowała uczniom wszystkich małych i spektakularnych sukcesów w minionym roku szkolnym oraz życzyła dzieciom i ich Rodzicom wspaniałych wakacji.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Monika Maćkiewicz, która zaproponowała quiz wiedzy o naszej szkole, przygotowany przez uczniów klasy 3b. Na kolejne pytania odpowiadali reprezentanci klas pierwszych, wsparci przez reprezentantów rodziców oraz wychowawców. Było dużo emocji i śmiechu. Wszyscy uczestnicy quizu zostali nagrodzeni gromkimi brawami.  Okazało się, że uczniowie klas pierwszych już dobrze poznali naszą szkołę.

Po quizie na parkiecie pojawili się reprezentanci rodziców uczniów klas trzecich, którym Pani Dyrektor Maćkiewicz podziękowała za współpracę i wszelką pomoc na rzecz społeczności szkolnej.

Na zakończenie części oficjalnej Nasza Pani Dyrektor Monika również w miłych słowach życzyła pięknych wakacji dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Koniec uroczystości był emocjonujący i zaskakujący. Uczniowie wraz z wychowawcami, przy akompaniamencie naszej Pani od muzyki Marysi Szczepaniak wykonali uroczą piosenkę o tym, że…”Szkołę da się polubić smile”. Największe emocje wzbudziły rapowane zwrotki utworu.

Po oklaskach, w wykonaniu tym razem rodziców, udaliśmy się w głośnym korowodzie do naszych sal, aby ostatni raz w tym roku szkolnym usiąść na swoich miejscach, porozmawiać ze sobą i oczywiście odebrać świadectwa. Łezką wzruszenia żegnaliśmy szkołę i witaliśmy wakacje. Niech będą szczęśliwe dla wszystkich, małych i dużych smile

Tekst: Diana Tochowicz

Zdjęcia: Anna Pokrzywińska

Piosenka "Szkołę da się polubić smile "