Jak co roku tradycyjnie 1 września spotkaliśmy się na dziedzińcu szkoły, aby radośni, opaleni i wypoczęci zacząć nowy rok wytrwałej pracy nad doskonaleniem swego charakteru i umiejętności. Czuć było ogólny optymizm i radość.

Wśród gwaru opiekunka samorządu uczniowskiego p. Barbara Waszuk próbowała zaprowadzić porządek w ustawieniu, a nowi uczniowie, których spora grupa doszła w tym roku szkolnym do naszego grona, próbowali odnaleźć swoje klasy i wychowawców. W końcu nastała upragniona cisza i członkowie samorządu uczniowskiego, przedstawiając krótką inscenizację, uświadomili nam, że wakacje skończyły się definitywnie. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała wszystkich i jak zwykle dodała otuchy u progu nowego roku szkolnego. Jeszcze kilka istotnych informacji i uczniowie mogli rozejść się, aby celebrować ostatni wakacyjny dzień, a nauczyciele z zapałem zabrali się już do pracy w różnych zespołach. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok nauki będzie owocny nie tylko w przyrost wiedzy, ale również w piękne wspomnienia.

Tekst: A. Wójcik
Zdjęcia: B. Waszuk