Dnia 10 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W sali gimnastycznej, gdzie zebraliśmy się, było kolorowo i odświętnie. Dominowała biel i czerwień, ale nie zabrakło też eleganckiej czerni i granatu. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Monika Maćkiewicz, która w pięknych słowach przypomniała nam historyczne okoliczności tamtych ważnych dla Polski chwil. Następnie dostaliśmy krótką, ale bardzo ciekawą lekcję historii w wykonaniu Pani Małgorzaty Sowy, naszej historyczki.

Kolejna część należała już do samych uczniów. W nastrój tamtego trudnego dla Polaków czasu wprowadzili nas uczniowie klasy 2 c, w których wykonaniu usłyszeliśmy krótki montaż słowny. Następnie pierwszaki zaśpiewały przygotowaną przez siebie pieśń patriotyczną. Potem dostaliśmy zadanie – pracowaliśmy klasami. Chodziło o dokończenie zdań na temat Polski, np. z czym mi się kojarzy, co to znaczy być patriotą, co to znaczy kochać Polskę, i wiele innych. Odpowiedzi były wyczerpujące i interesujące. Zaraz po tej zabawie drugoklasiści zaprezentowali swoją „Piechotę”. Na zakończenie trzecie klasy gromko odśpiewały „Legiony”.

Klamrą całego spotkania było wspólne śpiewanie hymnu narodowego. Tak młodzi Polacy pamiętają o tych, którzy nie żyli nadaremnie.

"Przybyli ułani" - występ uczniów klas pierwszych

"Piechota" w wykonaniu uczniów klas drugich

"Legiony" w wykonaniu klas trzecich