W piątek 25 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie andrzejkowe dla klas 4-5. W tym dniu na uczniów czekały „dyplomowane wróżki”, w których rolę wcieliły się uczennice z klasy 6b.

W trakcie 5 lekcji bibliotekę odwiedziły klasy 4a, 4b. 5a, 5b, 5c, a w czasie przerw wszyscy ci, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Wróżki były tego dnia niezwykle zapracowane, ponieważ każdy chciał skorzystać ze wszystkich przygotowanych wróżb.

Wróżono między innymi z patyczków, z kości do gry, z kubeczków oraz kart. Oprócz tradycyjnego przekłuwania serca, które zdradziło imię ukochanej/ukochanego można było poznać znaczenie kolorów i kwiatów oraz dowiedzieć się , kto kim zostanie w przyszłości.

Spotkanie przybliżyło uczniom staropolski zwyczaj wróżb andrzejkowych, bo andrzejki były kiedyś specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Tekst: Agnieszka Miłek, Katarzyna Adamek-Lepiarczyk
Zdjęcia: Anna Pokrzywińska