W dniach 2-3 grudnia 2022 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce dwudziestą pierwszą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

Oczywiście uczniowie klas ósmych i siódmych, którzy należą do Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani Katarzyny Adamek-Lepiarczyk i Ewy Michalskiej-Kiwior,  również z wielkim zapałem brali udział w zbiórce żywności.

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest  pokazaliśmy ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Zdjęcia i tekst: K. A-Lepiarczyk