W tym roku szkolnym w czasie przedświątecznym mogliśmy powrócić do przerwanej pandemią tradycji wspólnego kolędowania i wigilii klasowych, dlatego 22 grudnia 2022 r. klasy 4 - 8 zgromadziły się wraz z całym gronem pedagogicznym na sali gimnastycznej, aby wprowadzić się w klimat, czekających nas za niedługi czas świąt. Nad przebiegiem imprezy czuwał samorząd uczniowski pod czujnym okiem p. Barbary Waszuk.

     Na początku ks. Krzysztof Cebula odczytał fragment Ewangelii, dotyczący narodzenia Pana Jezusa i przypomniał wszystkim zgromadzonym, kto powinien być podmiotem tych świąt. Następnie uczniowie z klas 4 i 5 przedstawili przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki, jednak nie byli pozostawieni sami w swoich wokalnych zmaganiach, gdyż dzięki podkładowi karaoke wszyscy zgromadzeni mogli śpiewać, nawet te mało znane zwrotki znanych kolęd.

     Na koniec były oczywiście piękne życzenia na święta i Nowy Rok. Całość imprezy zakończyło wystąpienie p. Dyrektor Anny Lepiarczyk, która przypomniała o tym, co jest najważniejsze w świętowaniu i również złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia.

     Ten szkolny dzień zakończyliśmy wigiliami klasowymi, gdzie nie zabrało również życzeń w czasie łamania się opłatkiem, śpiewania kolęd, wesołych rozmów i oczywiście zjedzenia czegoś pysznego, co było zapowiedzią świątecznych smakołyków, którymi zapewne wszyscy się delektowali aż do Nowego Roku! laughing

Tekst: Anna Wójcik
Zdjęcia: BW

Galeria zdjęć