W tym roku szkolnym uczniowie klas V, VI i VII naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego o tematyce ekologicznej "Ratujmy klimat". Konkurs został ogłoszony pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska i innych.

Prace na konkurs złożyło pięć osób: Nikola Nowaczek z klasy VII a, Amelia Łączny z klasy VII b, Nikola Sobczyk z klasy VI b, Hanna Włodarz z klasy VI b oraz Klaudia Pawlik z klasy V b. Do etapu ogólnopolskiego zostały wybrane drogą głosowania wśród uczniów wszystkich klas V, VI i VII  oraz wybranych nauczycieli trzy prace: Amelii Łączny, Nikoli Sobczyk i Klaudii Pawlik.