Tradycją naszej szkoły jest wprowadzanie uczniów i grona pedagogicznego w świąteczny nastrój, dlatego też 05.04.2023 r. na Hali Sportowej spotkali się wszyscy uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami, aby (choć aura za oknem temu nie sprzyjała laughing) poczuć wiosenny klimat  Wielkanocy.

Imprezę rozpoczęło krótkie przedstawienie klas 5b i 5c, które przygotowane zostało z okazji dnia patrona oraz obchodów roku Św. Michała Archanioła w Gminie Słomniki pod opieką wychowawczyń Moniki Grudzień i Anny Wójcik. Uczniowie przedstawili piękną legendę o tym, jak w czasie najazdów tatarskich Św. Michał Archanioł uratował słomniczan przed tragicznym losem, ostrzegając ich przed niebezpieczeństwem i wyprowadzając z miasta tajnymi lochami. Od  tamtej pory Archanioł jest obecny w herbie miasta, a słomniczanie wierzą głęboko w jego pomoc i opiekę.

Następnie p. Monika Juda-Cerek opowiedziała o tym, jakie wyobrażenie Michała  Archanioła  możemy spotkać w kulturze oraz czemu patronuje jego postać. A panie Katarzyna Adamek-Lepiarczyk oraz Agnieszka Miłek wręczyły nagrody uczniom, którzy wykonali piękne prace przedstawiającą Archanioła.

Później pod przewodnictwem ks. Filipa Korbana pozostałe klasy prezentowały zwyczaje wielkanocne wylosowanych przez siebie państw.

Na koniec były piękne życzenia od p. Dyrektor, a samorząd uczniowski częstował wszystkich czekoladowymi jajeczkami.

Tekst: Anna Wójcik
Zdjęcia: J. Waszuk