„Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas niczym lato ortografią i interpunkcją”!

Te słowa Karoliny Błażejczyk są mottem konkursu szkolnego dla klas 4 pt. ”Wierszyki łamiące języki”.  W tym roku szkolnym odbyła się druga edycja tego konkursu.

W eliminacjach klasowych wybranych zostało 10 zawodników, którzy zmagali się z tak zwanymi „łamańcami językowymi”. Uczniowie musieli przejść przez dwie konkurencje: w czasie pierwszej czytali wylosowane zdanie, a w drugiej zmierzyli się z wierszykiem.

Urszula Łączny, Renata Natkaniec i Anna Wójcik jako jurorki oceniały uczniów w trzech kategoriach:

- dykcja i artykulacja (ocena logopedy),

- poprawność wypowiadania łamańca językowego (ocena polonisty),

- tempo i płynność wypowiedzi (ocena polonisty).

Wyniki konkursu:

I miejsce: Alan Dzioba kl. 4 b

II miejsce: Emil Siudek kl. 4 a

III miejsce: Filip Małek kl. 4 b

Laureaci: Miłosz Belski 4 a, Mikołaj Malada 4 a, Patryk Stanek 4 a, Oliwia Więcek 4 a, Emilia Dąbek 4 b, Szymon Kużdżał 4b, Alicja Sowula 4b.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Na szkolnym Facebooku możecie obejrzeć nagrania trzech finalistów.

Tekst: Agnieszka Miłek i Monika Grudzień
Zdjęcia: Anna Pokrzywińska