Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji „Wielka zbiórka książek”, organizowanej przez fundację zaczytani.org., dzięki której powstają Biblioteki Małego Pacjenta w szpitalach. Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych w trudnym czasie choroby przy jednoczesnym promowaniu czytelnictwa.

Wspólnie z uczniami ze szkoły podstawowej i gimnazjum zebraliśmy łącznie 338 pozycji, z czego 250 stanowiły publikacje dla dzieci i młodzieży, a 88 dla dorosłych. Podarowane książki zapakowane zostały do 6 pudeł i w najbliższym czasie  trafią do placówek medycznych w całej Polsce.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie  akcji w szkole w Słomnikach była p. Renata Natkaniec przy wsparciu p. Agnieszki Miłek i Anny Pokrzywińskiej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Tekst i zdjęcia: Anna Pokrzywińska