27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. W tym roku zmagania z ortografią przebiegały kategorii klas VII-VIII.

     Rywalizacja dyktandzie stanowi świetną okazję do poznania historii Polski i jest przyjazną lekcją języka ojczystego. Jest również dojrzałą formą obchodów Święta Niepodległości.

     Dyktando Niepodległościowe zostało objęte Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Laureaci   Konkursu   –   uczniowie   szkół   podstawowych  –   zgodnie z Rozporządzeniem  MEN z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek mogą otrzymać 2 punkty na świadectwie szkolnym.

     Uczestnikom życzymy zakwalifikowania się do kolejnego etapu.

     Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 26 października 2023 roku w Krakowie.

Tekst: Monika Grudzień, Agnieszka Miłek
zdjęcia: Agnieszka Miłek

 Galeria zdjęć