Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu różnych akcjach związanych z ochroną środowiska naturalnego. Sprzątanie świata najlepiej zacząć od własnej okolicy, przekroczyć bramkę i zobaczyć co się czai za naszym płotem.

W szkole pojawiła się wystawa prac plastycznych "Przyjaciół Ziemi".
Włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję #SprzątamyDla Polski. Sprzątaliśmy teren wokół szkoły, hali sportowej, przy cmentarzu we współpracy z przedstawicielem Urzędu Gminy - p. M. Gzyl.
Klasy siódme wzięły udział w serii zajęć z lekcją online w tle prowadzoną przez przedstawicieli Ekoeksperymentatorium dla młodzieży. Uczniowie dotykali tematów ekologicznych, związanych z ochroną środowiska oraz ideą gospodarki cyrkulacyjnej czy odpowiedzialnej konsumpcji.
Uczniowie klas młodszych i starszych oraz przedszkolaki Domowego Przedszkola wspólnie przyłączyli się do akcji sadzenia drzewek zainicjowanej przez #Słomniki Urząd Miejski #SłomnikiwzdrowejAtmosferze #SprzątamyDlaPolski. Mając na uwadze dobro naszej Małej Ojczyzny szanujemy i powiększamy tereny zielone dla czystego powietrza. Okazało się, że posadzenie drzewka wcale nie jest takie łatwe. Opór plastikowej, doniczkowej materii był niewspółmierny do jej wielkości! Ale daliśmy radęsmile
Dbając o naszych braci mniejszych nasi uczniowie zamontowali przygotowane przez siebie domki dla owadów i budki lęgowe dla ptaków. Mamy nadzieję, że osiedlą się w nich mieszkańcy.

 Galeria zdjęć