Uczniowie klas 4 uczestniczyli w konkursie szkolnym "Ambroży Kleks - portret bohatera literackiego". Na lekcjach plastyki zostali podzieleni na grupy, które otrzymały list od pana Kleksa z prośbą o narysowanie jego portretu. Każda grupa żaków miała trochę inne zadanie, bo charakterystyki Ambrożego Kleksa zaczerpnięte z książki zawierały różne elementy jego wyglądu.

     Dzięki temu powstały piękne i różnorodne portrety głównego bohatera lektury "Akademia pana Kleksa", które możecie obejrzeć na wystawie. Zgodnie z zasadami konkursu w każdej klasie została wyróżniona jedna praca:

  • klasa 4a - grupa 3 w składzie: Lena Ciesielska, Julia Kupczyk, Jan Misiura, Julian Chmiel, Milena Łysy, Liliana Knafel
  • klasa 4b - grupa 1 w składzie: Aleksandra Czyżewska, Julia Kądziołka, Nikola Bodzioch, Franciszek Radłowski
  • klasa 4c - grupa 5 w składzie: Amelia Miszczyk, Hubert Rachwaniec, Julia Klimczyk

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Tekst: Agnieszka Miłek i Katarzyna Adamek-Lepiarczyk
Zdjęcia: Agnieszka Miłek

 Galeria zdjęć