Piknikowanie z rodziną i przyjaciółmi stało się tradycją w ZSO im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach. Również w tym roku tradycji stało się zadość i dn. 26 maja czyli w Dniu Mamy mieszkańcy naszego miasta mogli wziąć udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym na dziedzińcu szkoły.

Jak zwykle było coś dla ciała i coś dla ducha. Rada Rodziców zadbała o gorące przekąski dla naszych gości – bigos i kiełbaski z grilla, na deser były fantastyczne ciasta, a nasz etatowy kucharz Darek dzięki hojności Amplusa mógł zaserwować (nie tylko dla mam) smaczne sałatki fit.

Jak wiadomo najedzony człowiek, może być dopiero wnikliwym odbiorcą sztuki. Nic więc dziwnego, że uraczywszy się specjałami kuchni, goście chętnie zasiedli pod sceną, aby podziwiać występy naszych uczniów – począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na gimnazjalistach. Były wierszyki, piosenki, inscenizacje i koncert życzeń (głównie dla mam, ale niektóre klasy pamiętały też o innych członkach rodziny). Ale to nie koniec atrakcji, gdyż można było również obejrzeć prace uczniów szkoły, wziąć udział w zabawie fantowej (zorganizowanej dzięki życzliwości sponsorów), zakupić prezent dla mamy na naszych stoiskach, pomalować buziaki, wykonać prace plastyczną.

Mówi się, ze muzyka łagodzi obyczaje, więc czymże byłby piknik bez oprawy muzycznej! W tym roku naszą zabawę uświetniła Miejska Orkiestra Dęta „Echo” ze Słomnik, duet muzyczny Wojciech Janczarski i Adrian Sadowski oraz zespół Kraśni z Miechowa.

Myślę, że w tym miejscu wypada podkreślić, że słomniczanie mają wielką wrażliwość na potrzebujących i równie wielkie serca. Na pewno świadczy o tym prężna działalność Szkolnego Koła Wolontariatu, które zwróciło się do gości piknikowych o wsparcie dla dziesięcioletniego Dawida chorego na białaczkę. Wolontariuszom udało się zebrać prawie 3 tys. na leczenie chłopca. Wielkie podziękowania dla darczyńców!

Wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł. Nasza szkoła ma grono wiernych i cichych przyjaciół, na których konkretną pomoc może liczyć w trudnych sytuacjach. Jednak na tegorocznym pikniku wszyscy obecni mogli poznać naszych przyjaciół, którzy z rąk Dyrekcji Szkoły odebrali statuetki Przyjaciel Szkoły. W pierwszej kolejności statuetką została uhonorowana Rada Rodziców czyli wszyscy Rodzice naszych uczniów, a następnie P. Burmistrz Paweł Knafel, P. Piotr Wasik, P. Zbigniew Bęben, P. Tadeusz Kołodziejczyk, P. Grzegorz Kowal, P. Robert Nowak.

Mamy nadzieję, że nie zabraknie okazji, aby wręczać kolejne edycje tego pięknego wyróżnienia!

Cóż – przyjaciele nie zawiedli, goście dopisali, gospodarze stanęli na wysokości zadania, nawet pogoda zechciała współpracować mimo nieprzychylnej prognozy ! Czegóż chcieć więcej! Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić Szanownych Państwa na równie smaczną i wesołą zabawę za rok!

Tekst: Anna Wójcik