31 października 2017 przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, mł. insp. Piotr Wojtak, uroczyście przedłużył do 2022 roku, certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” trzem szkołom powiatu krakowskiego. Była wśród nich również nasza placówka.

Aby uzyskać taki certyfikat, szkoła musi podjąć szereg działań, pozyskując i angażując wielu partnerów. Po spełnieniu wszystkich kryteriów, jak również stawianych przez Policję  wymogów oraz pomyślnie przeprowadzonym przez KWP w Krakowie audycie, przyznawany jest honorowy certyfikat.

„Szkole Promującej Bezpieczeństwo” stawia się wysokie wymagania. Zapewne nie uda nam się uniknąć wszystkich możliwych problemów pojawiających w tak dużej grupie ludzi, ale będziemy starali się im zapobiegać lub na bieżąco je rozwiązywać.

Ten ostatni dzień października, był także wyjątkowy dla dwóch naszych uczniów – Oliwiera Jagły i Filipa Maroska. Chłopcy znaleźli portfel z dużą sumą pieniędzy i zanieśli go do Komisariatu Policji w Słomnikach. Komendant Powiatowy Policji  pogratulował im wspaniałej, godnej naśladowania postawy i nagrodził dyplomami oraz upominkami.

Chłopcy zgodnie stwierdzili, że ani przez moment nie wahali się, czy oddać portfel. Nie spodziewali się też żadnej nagrody. Kiedy zostali zaproszeni do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, zapytali zdziwieni: „ A za co? Co myśmy zrobili?”.

Możemy być dumni z naszych uczniów. Pokazali nam, że trzeba wierzyć w dzieci!

Tekst: Monika Maćkiewicz

Zdjęcia: Natasza Łączny