Dnia  6 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy  w ramach projektu współfinansowanego z Powiatu krakowskiego. Do klas trzecich i klasy czwartej b zaprosiliśmy Pana Ratownika Medycznego a zarazem Instruktora Pierwszej Pomocy Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK by w fachowy sposób pokazał  uczniom jak należy reagować  w chwilach, gdy komuś stanie się coś złego, jak wykonać czynności udzielania pierwszej pomocy oraz jak prawidłowo zachować się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

W trakcie prowadzonych zajęć uczniowie obserwowali w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznali się z dostępnymi środkami opatrunkowymi.

Poznali rożne formy ratownictwa np. przy omdleniach, złamaniach, poparzeniach, krwotokach, zobaczyli jak wygląda resuscytacja, pozycja boczna ustalona, okrywanie kocem termicznym w sytuacjach wychłodzenia i wiele innych.

Dzięki takim zajęciom uczniowie uczą się wielu umiejętności, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.

Naszemu Gościowi serdecznie dziękujemy za taką formę zajęć .

Tekst: J. Piwowarczyk