Początek września przywitał nas nieoczekiwanymi darami lata – piękną letnią pogodą oraz dwoma dodatkowymi dniami wakacji, gdyż rozpoczęcie roku szkolnego wypadło dopiero 3 września. Jest to uroczystość zazwyczaj dość krótka, łącząca w sobie radość z powrotu do szkoły, spotkania dawno nie widzianych osób, ale też trochę smutku z powodu końca wypoczynku i widma ciężkiej pracy przez kolejne dziewięć długich miesięcy.

U nas tego smutku było więcej w tym roku, gdyż przeżyliśmy nieoczekiwane odejście śp. Pani Urszuli Baranek – wieloletniego nauczyciela klas I-III, wspaniałego pedagoga oraz człowieka o nietuzinkowym sposobie bycia i wysokiej kulturze. Szymborska pisała, że minuta ciszy po tych, co odeszli, czasem do późnej nocy trwa. Nam wystarczyła chwila ciszy, którą ogłosiła Pani Dyrektor Anna Lepiarczyk, aby wzruszyć się głęboko i otrzeć niejedną łzę.

Tekst: Anna Wójcik
Zdjęcia: Anna Pokrzywińska